آیلتس IELTS چیست؟ 

 

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی  (International English Language Testing System)، از شناخته شده ترین و در عین حال پرطرفدارترین آزمون های زبان انگلیسی در سطح جهان، برای گذراندن تحصیلات عالی و مهاجرت جهانی است و هر ساله نزدیک به 3 میلیون آزمون آیلتس در جهان برگذار می شود.

این آزمون توسط بسیاری از متخصصین در زمینه زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار گرفته و توسعه یافته است و امروزه به عنوان یک آزمون بین المللی در سراسر دنیا برگزار می شود. مدرک زبان آیلتس در بیش از 10،000 سازمان در سراسر جهان، از جمله مدارس، دانشگاه ها، کارفرمایان، مقامات مهاجرت و سازمان های حرفه ای پذیرفته شده است.

در آزمون آیلتس، تمامی مهارتهای انگلیسی شما آزموده می شود؛ از جمله مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن. آزمون آیلتس در واقع مهارت شما را در چگونگی بکار گیری زبان انگلیسی در تحصیل، کار و فعالیت های زندگی روزمره در خارج از کشور، می سنجد. در این آزمون مهارتهای مکاتبه ای افراد به زبان انگلیسی، بصورت متقابل سنجیده می شود. به این معنی که مهارت مکالمه واقعی شما با یک فرد واقعی نه مجازی ارزیابی می شود. این سبک یک روش موثر و خوب برای سنجش مهارت صحبت کردن شما می باشد.

 

آزمون آیلتس IELTS زیر نظر سه نهاد بریتانیایی قرار دارد: 

۱. واحد امتحانات ESOL دانشگاه کمبریج

۲. شورای آموزشی بریتانیا

۳. سازمان آموزش IDP

 

کدام آزمون آیلتس IELTS برای شما مناسب است؟

قبل از اقدام به ثبت نام در آزمون IELTS ، ابتدا هدف خود را مشخص کنید. به سازمان ها و یا دانشگاه هایی که مورد نظر شما برای کار یا تحصیل می باشد مراجعه کرده و اطلاعات کامل راجب آزمون زبان و نمره قبولی موردنظر آنها دریافت نمایید. مثلا اگر هدف شما از گرفتن مدرک IELTS، اقدام برای ویزای انگلیس و مهاجرت (UKVI) می باشد، بایستی حتما از شرایط این کشور در مورد آزمون آیلتس اطلاعاتی دریافت کنید. شما می توانید بسته به برنامه آینده خود و سازمان مورد نظرتان برای کار یا تحصیل، در یکی از این دو آزمون IELTS Academic یا IELTS General Training شرکت کنید.

 

دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد:

 

۱. آیلتس آکادمیک یا دانشگاهی IELTS Academic

 

کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و حتی مقاطع تخصصی را دارند، بایستی در این آزمون شرکت کنند. در این آزمون افراد در 4 مورد Listening ، Reading ، Writing و Speaking  مورد سنجش قرار می گیرند.


۲. آیلتس عمومی یا غیر دانشگاهی IELTS General Training

 

این آزمون ویژه افرادی می باشد که قصد مهاجرت ، ادامه تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه و یا شرکت در برنامه های آموزشی شغلی و بازرگانی را دارند، می باشد. این افراد در 2 مورد Reading و Writing مورد سنجش قرار می گیرند.

  • سیرجان
    بلوار قاآنی، روبروی شیرینی پاک (جنب اتاق اصناف)

 

  • نماینده رسمی تیسول کانادا در ایران (سیرجان - کرمان)
  • مرکز تخصصی آزمون های بین المللی تافل کودک و نوجوان در استان کرمان

 

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟
  • عالی
  • خوب
  • متوسط
  • ضعیف