چرا زبان چینی؟

 

زبان چینی از پر استفاده ترین زبان ها در سراسر جهان است. گفته می‌شود که تنها یک زبان چینی وجود ندارد و انواع مختلفی از گویش های زبان چینی وجود دارد. در مجموع حدود ۱.۳ میلیارد نفر به زبان چینی صحبت می‌کنند. اکثریت این جمعیت در جمهوری چین یا تایوان زندگی می‌کنند. مزایای زبان چینی می تواند ارتباطات گسترده ای را برای شما فراهم می کند.

زبان چینی طولانی‌ترین سنت ادبی را نسبت به زبان های دیگر دارد. کاراکترهای چینی از سیستم‌های الفبایی دشوارتر هستند. با این حال یاد گرفتن دستور زبان چینی نسبتا آسان است که به فرد اجازه پیشرفت سریع می‌دهد و افراد بیشتری می‌خواهند زبان چینی را یاد بگیرند. شهامت امتحان کردن آن را داشته باشید چرا که مزایای زبان چینی بسیار است و زبان آینده می باشد!

 پرکاربرد‌ترین زبان چینی، زبان چینی استاندارد است که به زبان چینی ماندارین (Mandarin) معروف است. این زبان به عنوان زبان رسمی جمهوری چین، زبان بومی ۸۷۳ میلیون نفر است. زبان‌های چینی دیگر اغلب به عنوان گویش شناخته می‌شوند. ماندارین تقریبا توسط تمام افرادی که به زبان چینی صحبت می‌کنند، درک می‌شود. همه زبان های  چینی‌ یک سیستم نوشتاری مشترک دارند که بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال قدمت دارد.

مزایای زبان چینی فرصت های زیادی را برای رشد فردی و حرفه‌ای به ارمغان می‌آورد. حداقل مزایای زبان چینی این است که درک بهتری از یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌های جهان به دست می‌آورید. میلیونها نفر از مردم به چین سفر می‌کنند تا مقبره‌ها را ببینند، دیوار بزرگ چین را ببینند و در بازارهای شگفت انگیز غذا در شهرهایی مانند Beijng شرکت کنند.

 

در اینجا ۱۰ دلیل برای آموزش زبان چینی آورده شده‌است.

 

1. زبان چینی پراستفاده ترین زبان در جهان است. 

به گفته منابع معتبر ۱۴درصد از جمعیت جهان به زبان چینی صحبت می‌کنند. زبان چینی رایج‌ترین زبان در جهان با حدود ۱،۱۹۷،۰۰۰،۰۰۰ نفر بومی است که ۸۷۳،۰۰۰ میلیون نفر از آن‌ها  به زبان چینی ماندارین صحبت می‌کنند.

  

 2. زبان چینی ماندارین زبان رسمی چندین کشور است. 

ماندارین علاوه بر چین در کشورهایی مثل مالزی، تایوان، سنگاپور، اندونزی، تایلند، برونیی، فیلیپین و مغولستان صحبت می شود. بنابراین اگر تمایل به تجارت در این کشورها دارید، مزایای زبان چینی می تواند بسیار کمک کننده باشد و ارتباطات شما بهبود بخشد.

 

3. یادگیری تاریخ و فرهنگ چین

تاریخ و فرهنگ چین یکی از غنی‌ترین و قطعا قدیمی‌ترین فرهنگ در جهان است. چین برای تولید رمان‌های زیبا، داستان‌های کوتاه، شعر و اخیرا برتری در فیلم معروف است.خواندن بیوگرافی های بزرگان چینی و تماشای فیلم‌های کوتاه در مورد تاریخ چین، درک بیشتری از این زبان را فراهم می‌کند.

 

4. آشنایی با فرهنگ‌های مختلف

چین بیش‌ترین جمعیت جهان را در حدود ۱.۲۸ میلیارد نفر دارد، بنابراین یادگیری زبان به شما امکان برقراری ارتباط با بسیاری از مردم را می‌دهد  و قادر خواهید بود در یک سطح عمیق‌تر ارتباط برقرار کنید. می توانید با چینی ها برای بهبود نوشتن و درک زندگی خانوادگی در چین ارتباط برقرار کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

 

5. ایجاد فرصت های کسب‌وکار

مارک زاکربرگ مخاطبین خود را در سراسر جهان با مهارت‌های زبان چینی متعجب ساخت، این مهارت برای مدیران اجرایی کسب و کارها بسیار مهم است. در حقیقت مدیران ارشد بسیاری وجود دارد که زبان چینی را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کند.

مارک زاکربرگ در طی جلسه‌ای در دانشگاه Tsinghua در چین،  به زبان چینی صحبت کرد.

پس چرا یک شخص که بسیار موفق است زبان چینی را یاد میگیرد و یک سخنرانی ۳۰ دقیقه‌ای به زبان چینی ارائه می دهد؟ این مهارت بخشی از یک استراتژی تجاری برای انتقال فیس بوک به چین و سپس جهانی کردن آن است.

  

 6. یادگیری زبان ماندارین آسان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. 

شما مجبور نیستید در مورد افعال نگران باشید! چرا که فعل، شکل جمع، زمان فعل ها و حروف ربطی وجود ندارد. بیش از ۸۰۰۰۰ کاراکتر چینی وجود دارند اما به طور کلی تنها ۳۵۰۰ کاراکتر در مکالمات استفاده می‌شوند. در حقیقت می توان آن را به عنوان یک زبان استدلالی در نظر گرفت.

 

7. بهبود مهارت‌های هنری شما

علائم و کاراکتر‌های چینی نیازمند یک دست توانمند هستند. کلمات نوشته شده در واقع کارکترهای طراحی شده هستند تا حروف. این نشانه‌ها و کراکترها با استفاده از “strokes”ایجاد می‌شوند و شبیه نقاشی هستند.

 

8. بهبود قدرت ذهنی

ما می‌دانیم که نیاز به تقویت و نگهداری حافظه داریم و مطالعات نشان می‌دهند که  افرادی که به زبان چینی ماندارین  صحیت می کنند از هر دو طرف مغز خود استفاده می‌کنند! قطعا این کار باعث تقویت و حفظ توانایی های مغز خواهد شد.

 

 9. سفر به کشورهای زیبایی که می‌توانید با مردم آن‌ها ارتباط برقرار کنید. 

اگر شما می‌توانید به زبان ماندارین صحبت کنید، می توانید به کشورهای زیادی سفر کنید. می توانید سرتاسر جنوب شرقی آسیا سفر می‌کنید در حالی که بااعتماد به نفس با بومی ها در چین صحبت کنید. حتی ممکن است  شما را به خانه‌های خود دعوت کنند تا غذای خانگی زندگی واقعی چین را تجربه کنید. مسافرت در سراسر دنیا همیشه زمانی جذاب تر است که با مردم محلی دوست شوید.

 

 10. غذا عالی بخورید! 

بازارهای غذا در سرتاسر چین غذاهای منحصر به فرد را عرضه می‌کنند که در هیچ جای دیگر یافت نمی‌شوند. توانایی صحبت کردن به زبان چینی به شما کمک می کند تا از غذاهای چینی محلی لذت ببرید.

  

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان سیمرغ برای آموزش زبان چینی را دارید، با ما تماس بگیرید.

  • سیرجان
    بلوار قاآنی، روبروی شیرینی پاک (جنب اتاق اصناف)

 

  • نماینده رسمی تیسول کانادا در ایران (سیرجان - کرمان)
  • مرکز تخصصی آزمون های بین المللی تافل کودک و نوجوان در استان کرمان

 

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟
  • عالی
  • خوب
  • متوسط
  • ضعیف